1 причина, чому Кілауеа все ще активний

На планеті Земля є тисячі згаслих вулканів. Однак є одне місце, де вулкани все ще дуже активні. Це місце – Гаваї. А на Великому острові є один із них, який зараз вибухає. Його назва Кілауеа, і він регулярно викидає лаву. Отже, чому Кілауеа все ще активний?

Кілауеа все ще активний, тому що під Гаваями є гаряча точка, заповнена магмою, і на даний момент вона розташована нижче Кілауеа. Оскільки дно Тихого океану щороку рухається лише на 3 і 1/2 дюйма на захід, Кілауеа буде залишатися активним у людському масштабі протягом тривалого часу.

Це та сама гаряча точка, з якої складалися всі Гавайські острови.

Щоб зрозуміти, як утворилися Гаваї та Кілауеа і чому воно все ще тривалий час активне, найкраще подивитися це відео від Smithsonian Channel.

Як довго Кілауеа буде активним?

Кілауеа — діючий схиловий вулкан, ми про це знаємо. Але як щодо майбутнього? Було б чудово, щоб гавайський народ дізнався, коли Кілауеа припинить виверження. Отже, як довго Кілауеа буде активним?

Кілауеа, ймовірно, залишиться активним ще 550 000 років. У цей момент у майбутньому Кілауеа перетвориться на сплячий вулкан.

Насправді Кілауеа приблизно 250 000 років. Оскільки дно Тихого океану рухається зі швидкістю 3,5 дюйма на рік, це означає, що рівень моря вже пройшов 22,5 кілометри з моменту утворення Кілауеа.

Відстань між Кілауеа і Мауна-Лоа становить 21 милю (34 кілометри), і Мауна-Лоа все ще активний. Отже, це означає, що цієї відстані недостатньо, щоб знати, чи буде Кілауеа активним.

Відстань між Кілауеа і Мауна Нижня

Однак між Кілауеа і Мауна-Кеа є 31,72 милі (51,06 км). Мауна-Кеа є сплячим вулканом, що означає, що він не вважається неактивним, але навряд чи вивергається.

Відстань Кілауеа - Мауна Кере

Ця інформація означає, що для того, щоб стати сплячим вулканом, Кілауеа має пройти ще принаймні 30 миль (50 кілометрів) до дна Тихого океану. Зі швидкістю 3,5 дюйма на рік він подорожує 562429,6 років. В основному, Кілауеа залишиться активним ще щонайменше 550 000 років.

Як часто вибухає Кілауеа? Чи завжди він активний?

Тоді цей Щитовий вулкан, ймовірно, буде активним ще довго. Гавайці повинні з цим жити. Насправді вони зараз звикли. Навіть якщо звичайні вулкани завдають матеріальної шкоди найближчому місту, яке називається вулканом, смертей через кіловат дуже мало. Але скільки разів Кілауеа вибухав?

Кілауеа вивергається майже кожні два роки. Кілауеа востаннє вивергався в грудні 2020 року, а знову вивергався в травні 2018 року. У період з 1952 по 2021 рік (близько 70 років) у Кілауеа відбулося 35 вивержень, у середньому кожні два роки.

Маючи такий історичний запис, одне виверження кожні два роки протягом сімдесяти років, ми майже можемо сказати, що Кілауеа завжди активний.

Чи скоро Кілауеа знову вибухне?

Оскільки Кілауеа вивергається відносно часто, буде цікаво дізнатися, коли воно знову вивергається. Це мрія вулканів: передбачте наступне виверження. Це не те, що їм подобається спостерігати природу, що горить лавою, а щоб підготувати населення до майбутнього виверження.

Ця місія є основою місії вулканів. Так само, як сейсмологи намагаються передбачити майбутній землетрус, вулкани намагаються передбачити наступне виверження. Але коли справа доходить до Кілауеа, наскільки вони точні? Чи скоро Кілауеа знову вибухне?

Якщо припустити, що Кілауеа вивергається майже безперервно з 1952 року, у середньому одне виверження кожні два роки, можна сказати, що Кілауеа незабаром вивергається. Ця стаття була написана в січні 2021 року, а це означає, що наступний вибух відбудеться до кінця 2022 року.

Однак правил прогнозування виверження немає. Вулкани викликаються різними факторами, які ми не можемо виміряти. Саме це створює невизначеність за вибухом.

Якщо ви хочете стежити за останніми діями Кілауеа, вам потрібно подивитися на веб-камеру, встановлену в цій області, щоб дізнатися про можливість наступного виверження.

Вулканологи спостерігають дуже уважно. Вони встановили кілька камер у цьому районі, щоб переконатися, що вулкан не вивергається. За наведеним нижче посиланням ви перейдете до веб-камери Кілауеа, щоб стежити за сьогоднішньою активністю.

Ви також можете перевірити наявність оновлень про вибухи в Кілауеа. Деякі відео транслюються на YouTube, щоб стежити за останніми новинами. Науковці також регулярно роблять зауваження та публікують їх на YouTube, щоб повідомляти людям про недавню діяльність Кілауеа.

Лава тече біля діючого вулкана Кілауеа
Лава тече на Великому острові Гаваї. Це зображення показує, чому Гаваї насправді є лавовою землею. Гаваї називають Землею Лави, тому що лава тече і твердне, утворюючи ґрунт. Фото з Цзянсі

Коли вперше вибухнув Кілауеа?

На момент написання цієї статті Кілауеа востаннє вибухнув у грудні 2020 року. Проте цікаво також дізнатися про минуле вулкана. Насправді вчені використовують дані минулого, щоб передбачити майбутні виверження. Велика інформація, яка допоможе їм, — це дата першого виверження. Отже, коли Кілауеа вперше вибухнув?

Неможливо знати, коли вперше відбулося виверження Кілауеа. Історичні документи стверджують, що виверження відбулося вже в 1750 році, але насправді воно, ймовірно, відбулося набагато раніше того часу.

Гарячі точки, які входять до складу Гавайських островів, діють щонайменше 80 мільйонів років, тому вулкани не є новим для Гавайських островів. Те, що змінюється, називається вулканом. Наразі, оскільки гаряча точка розташована під Кілауеа, Кілауеа вибухає.

Якщо ви любите природу та її небезпеки, вам варто прочитати інші мої статті про Велику блакитну діру та аеропорт Мадейри. Якщо ви живете на таких островах, як Гаваї, вам варто прочитати статтю, яку я написав про дешевий піщаний спосіб життя.

Повідомлення 1 Причини, чому Кілауеа все ще активний, вперше з’явилася на Roots Traveler.

Leave a Reply

Your email address will not be published.