Історія Улуру – Як подорожувати в Улуру свідомо і відповідально

Історія Улуру

Історія Улуру: Понад 20 000 років аборигени жили навколо цієї неймовірної гори. Спочатку земля була безхарактерною, що пояснює, чому такі скельні утворення вважалися людською расою священними. Так навколо Улуру розселилися племена. Нині це місце вважається священним, воно є живим культурним ландшафтом для жителів Янкуніт’ятяра і Піцант’яра. Тут живе дух їхніх предків. Ця земля відіграє величезну роль у їх культурній самобутності.

Улуру, який вважається однією з найбільших скель у світі, має безліч пропозицій як для туристів, так і для любителів природи.

Улуру. Фото від Кайла Хінксона

1870: Прихід європейців

Центр Австралії ворожий. Відсутність води і тепла – дві особливості, які ускладнюють пошук. Проте Ернест Джайлз зміг відвідати цей район у 1872 році. Він не відкрив Улуру, але знайшов озеро і гору, які назвав озером Амадей і горою Ольга. Справжнє ім’я останнього — Ката Таджута. Він також є частиною території корінних народів, що зробило ці дослідження дуже несприятливими для них.

Поруч з Ката Тьюта, Улуру.  Фото Карла Дж. К. Хаддіна
Поруч з Ката Тьюта, Улуру. Фото Карла Дж. К. Хаддіна

У 1873 році Ернест Джайлз переміг Вільяма Госса, щоб відкрити Улуру. Вільям Госс назвав пагорб на честь сера Генрі Айерса, головного секретаря Південної Австралії. Зараз ми називаємо його Айерс-Рок або Улуру. Джайлз був першим європейцем, який піднявся на скелю. Однак, роблячи це, він порушив правила аборигенів. Насправді, піднятися на Улуру заборонено, як сходження на Ватикан чи буддійські храми.

У 1985 році Ayers Rock-Uluru- був переданий традиційним власникам. Цей крок важливо пам’ятати, коли ми бачимо, що люди продовжують підніматися на нього як виклик.

Вічні дебати про історію Улуру

Дискусія про заборону сходження на Улуру триває досі. Наразі це все ще схвалено, але я не рекомендую вам цього робити. Щоб вшанувати традицію, ви повинні насолоджуватися нею трохи нижче.

Коричневі гори в австралійській пустелі
Вид знизу вже чудовий. Фото Антуана Фабра

Подорожуйте свідомо та відповідально

Я люблю закінчувати свої статті загальними правилами екологічного туризму. Я писав про це як у статті «Тур Долини Смерті», так і в статті про тур Salar de Uni. Для національного парку Айерс-Рок ці правила підуть ще далі Оскільки Улуру — диво природи, повне історії, ви маєте право побачити цю частину людської культури. Проте поважати всіх людей також є вашим обов’язком. Оскільки сходження на Улуру є неповагою до деяких з них, краще залишитися внизу. Шануйте пам’ять та історію людей, які живуть там майже 30 тисяч років.

Це одне з найкращих місць, де можна повернутися до витоків людства. Приїзд сюди – чудова можливість поєднатися з собою. Будь ласка, поводьтеся відповідально та тримайте відходи в кишені. Тут, якщо ви кинете відходи, ви знищите і землю, і тубільну культуру.

Білий позашляховик Toyota перед коричневим пагорбом
Улуру вночі. Фото Карла Дж. К. Хаддіна

Пост Uluru History – How to Travel to Uluru свідомо і відповідально з’явився в першому Routes Traveler.

Leave a Reply

Your email address will not be published.