Яка найбільша скеля у світі? (І дізнайтеся, де це!)

Найбільший камінь у світі, це питання задасть собі допитлива дитина. Але відповідь цікава не лише дітям. Насправді люди ніколи не здогадаються, де знаходиться найбільша скеля в світі. Що стосується світових рекордів, то існує багато категорій. Сьогоднішнє запитання: який найбільший камінь у світі?

Найбільша скеля в світі – гора Август, розташована в Західній Австралії. Ця скеля має висоту 1105 метрів і ширину 92 квадратних кілометри. Він розташований у районі, де багато величезних монолітів, таких як земля Улуру, що свідчить про те, що геологічний рух створив ці землі.

Де знаходиться найбільша скеля в світі?

Всупереч тому, що ми думаємо, гори Августа ніде немає. Насправді, там, де Улуру розташований прямо в центрі Австралії і рідко доступний, гора Август знаходиться дуже близько від узбережжя. Зокрема, це 400 кілометрів від західного узбережжя, і якщо ви почнете їздити від узбережжя, вам доведеться їхати 8 годин, щоб дістатися до нього. На наступному знімку екрана, зробленому на Google Map, ви можете побачити, де знаходиться гора Август.

Знімок екрана карти Google із центром гори Август. Як бачите, найбільша скеля в світі знаходиться відносно недалеко від узбережжя!

Найбільша скеля у світі на цьому скріншоті показана відносно близько від узбережжя. Але слід пам’ятати, що Австралія – величезний материк, і щоб перетнути його зі сходу на захід, потрібно більше, ніж цілий день. Насправді, дорога від Перта до Мельбурна займає близько трьох днів. Тепер, коли ми маємо на увазі цю інформацію, ми розуміємо, наскільки велика Австралія і наскільки далеко гора Август знаходиться від узбережжя!

Чи можете ви відвідати найбільшу скелю у світі?

Ці цифри можуть вас зацікавити: скеля висотою 1105 метрів, що охоплює понад 92 квадратні кілометри? Чи можете ви навіть відвідати найбільшу скелю в світі?

Ви можете повністю відвідати найбільшу скелю в світі. Як і Улуру, гора Август є частиною національного парку, а це означає, що в цьому районі є кілька пішохідних маршрутів і маршрутів із гідом. На території також живуть місцеві племена, тому туристам варто подорожувати максимально відповідально.

Улуру – найбільша скеля в світі?

Коли ми вперше бачимо Улуру, можна сміливо запитати себе: чи це найбільша скеля у світі? Улуру, також відомий як Скеля Айерс, — це величезна червона скеля десь посередині. Він довший за Ейфелеву вежу, 3 км в довжину і 2 км завширшки. Це, безперечно, величезна скеля. Але чи Улуру найбільша скеля в світі?

Улуру – не найбільша скеля в світі. Гора Август насправді найбільша скеля в світі. Розташована в Західній Австралії, скеля приблизно в три рази більша за Улуру. Спробуйте добре Uluru, але ви повинні продовжувати рости!

Улуру — не найбільша скеля в світі, на фото на передньому плані — трава та дерева
Як згадувалося раніше, Улуру не є найбільшою скелем у світі. Фото Мелані Дретвік.

Чому люди думають, що Улуру — найбільша скеля у світі?

Люди думають, що Улуру – найбільша скеля в світі. Ми повинні зрозуміти, чому тут. По-перше, камінь стоїть через місце. Насправді Улуру знаходиться десь посередині. Отже, якщо це не найбільша скеля, то де найбільша? Навіть якщо в цьому районі є ще кілька каменів, наприклад черевики для ката, ці скелі мають бути меншими.

Але друга причина насправді полягає в тому, чому люди сильно вірять в Улуру. Йдеться про класифікацію гірських порід. Я натрапив на цю інформацію під час свого дослідження на спеціальному веб-сайті, який продає тури в Австралію. Ось різниця між Улуру та горою Август:

Визначальною відмінністю між двома конструкціями є їх назва монолітів. Улуру — найбільший моноліт у світі. Іншими словами, немає жодного скельного утворення такого розміру, як Улуру. Гора Август, з іншого боку, містить різноманітні скелі. Тому він не може взяти звання найбільшого моноліту з Улуру. Хто б міг подумати, що скелі можуть бути настільки конкурентоспроможними!

Незважаючи на те, що Улуру є карликом на горі Августа, не варто відмовлятися від його неймовірних розмірів і висоти.

На цьому австралійському веб-сайті ми можемо прочитати про відмінності між Улуру та горою Август.

Це може бути дещо заплутаним, але щоб було зрозуміло, ось що це означає. Улуру — це єдина скеля, скрізь зроблена з одного і того ж матеріалу. Гора Август, з іншого боку, складається з різних частин. Справа в тому, що камінь може містити різні частини. Тому гора Август — найбільша скеля у світі. Але якщо говорити про єдиний скельний моноліт, то нагороду отримав Улуру.

Як утворити улуру?

Тепер, коли ми дізналися про розміри найбільших скель у світі, і ми чітко розуміємо, чому Улуру не став переможцем цього конкурсу, ми все ще можемо запитати себе, як утворилася ця неймовірна скеля. Про що буде присвячена остання частина цієї статті. Але спочатку дайте нам знати, де знаходиться Улуру.

Де Улуру?

Улуру набагато вище посередині, ніж гора Август. Насправді, це прямо в центрі Австралії. Знову я зробив знімок екрана на Google Maps, щоб допомогти вам уявити, де насправді знаходиться Улуру.

Карта Австралії з фокусом на Улуру на півночі
Як бачите, Улуру знаходиться прямо в центрі країни, майже на краю північного штату.

Морфологія Улуру

Геоморфологія? Гаразд, я використовую кілька дивних слів, щоб справити на вас враження. Геоморфологія лежить між геологією і рухом Землі. Це пояснює геологічну структуру кожної інформації, яку ми маємо. Насправді, Улуру не тільки завдяки своєму матеріалу, він здебільшого був створений рухом землі. Тут сяє геоморфологія. Для цього я прочитав неймовірну статтю Кена Патріка з Університету Сідарвілла під назвою «Геоморфологія Улурура». Цей учений описав Улуру як інсельберг (скелястий айсберг), тому що під землею є ще багато чого побачити! Насправді ми не бачимо багато Улуру, і ми знаємо, що скеля має близько 2,5 км завдовжки (пам’ятайте, що ми бачимо лише 350 метрів).

Оскільки я не хотів занадто заглиблюватися в наукові деталі формування Улуру, коли вперше почав цю статтю, я продовжував шукати простий спосіб передачі знань. Виявилося, що я отримав неймовірне відео, яке пояснює вам, що Uluru був створений.

Це відео було створено ABC Science, яке є чудовим ресурсом для всіх ваших наукових питань.

Він триває всього п’ять хвилин і повністю пояснює походження Улуру. Якщо ви не хочете дивитися цілих п’ять хвилин, почніть відео за 2 хвилини 9 секунд. Тут ви знайдете всю необхідну інформацію про структуру Улуру.

Сподіваюся, ця стаття була корисною, і ви дізналися все, що хочете знати про найбільшу в світі скелю та Улуру! Якщо ви хочете почитати про черговий світовий рекорд, рекомендую прочитати мою статтю про найбільше дерево світу!

Пост Яка найбільша скеля у світі? (І дізнайтеся, де це!) Вперше побачене в Roots Traveler.

Leave a Reply

Your email address will not be published.