Чому Велика блакитна діра така небезпечна?

Дайвери з блакитними дірами мріють. Це простий спосіб піти глибше і теоретично легше зануритися в блакитну діру, тому що це «просто діра»: ви можете піднятися або опуститися. Вузького шляху немає. Проте Велика блакитна діра Белізу досі відома як небезпечне місце для дайвінгу. Давайте розгадаємо таємницю навколо цього місця раз і назавжди. Отже, чому Велика блакитна діра така небезпечна?

Велика блакитна діра Белізу небезпечна з трьох причин: недосвідченість дайверів, прозорість води та наявність акул. Ці три елементи можуть змінити мислення дайверів і змусити їх приймати неправильні рішення під час підводного плавання.

3 причини, чому великі блакитні діри небезпечні

Є три основні причини, чому Велика блакитна діра настільки небезпечна:

  • Недосвідченість водолазів
  • Прозорість води
  • Наявність акул

Якщо ви недосвідчений дайвер, чому небезпечно занурюватися у Велику блакитну діру?

Бути недосвідченим дайвером – проблема кожної блакитної діри. Навіть якщо сині діри правильні, як випливає з їх назви, діри, вони все одно не найкраще місце для початку занурення. Дійсно, блакитна діра глибока. Проблема цього факту в тому, що недосвідчені водолази штовхаються дуже глибоко. У цьому випадку его є вашим ворогом: ви хочете обмежити себе. Як новачок, ви не хочете заглиблюватися глибше 20 метрів. Як міцний дайвер, ви можете відштовхуватися на відстані до 35 метрів. Нарешті, як сертифікований дайвер, ви можете досягти до 40 метрів.

Рівень Максимальна глибина
Початківець дайвер 20 м (67 футів)
Жорсткі дайвери 35 м (115 футів)
Сертифікований водолаз 40 м (131 фут)
Зведена таблиця того, наскільки глибоко ви можете досягти свого рівня

Проблема полягає в наступному: Велика блакитна діра має глибину близько 125 метрів. Навіть професійні дайвери не можуть дістатися до дна цієї блакитної діри, а це означає, що ви не можете уявити можливість досягти дна Великої блакитної діри.

Важливо зазначити, що ризики, з якими стикаються дайвери Великої блакитної діри в Белізі, майже такі ж, як і для інших місць для дайвінгу. Ці ризики пов’язані з ментальністю всіх дайверів: йдеться про прийняття поганих рішень, таких як заглиблення, невипробування обладнання заздалегідь, паніка. Уникайте цих помилок, ви дякуєте за досвід.

Отже, так, ви повинні відчувати себе в той чи інший час, але ця блакитна діра не повинна бути вашим першим зануренням. Ви завжди повинні занурюватися з досвідченим дайвером і обов’язково дотримуватись усіх правил безпеки. Про це йдеться в наступному відео. Це дійсно входить в деталі безпеки під час занурення в блакитну діру. І якщо ви плануєте зануритися незабаром, вам варто це перевірити.

Цей 40-хвилинний документальний фільм ідеально підходить для розуміння того, про що йдеться в цій статті. Навіть якщо мова йде про чергову блакитну діру, важливо пам’ятати, що проблеми, з якими стикаються дайвери, зазвичай однакові в усьому світі. Авторство документального фільму про реальну історію історії

Прозорість води

Як у світі кришталево чиста вода є проблемою? Що ж, саме про це ми зараз і поговоримо. Якби ви подивилися весь 40-хвилинний документальний фільм, який я помітив у цьому розділі, ви б почули, як ведучий згадав, що прозорість води є проблемою.

Наскільки прозора вода в цій блакитній дірі?

Вода всередині Великої блакитної діри кришталево чиста, Це означає, що відстань важко оцінити. Кришталево чиста вода може легко стати пасткою. Насправді, якщо вода прозора, вам буде важко знати, наскільки вона глибока. Загалом, ви можете відчути, наскільки глибоко вдячні за яскравість навколо вас. Але знову ж таки, якщо вода прозора, у вашому розумі відстань коротша.

Перегляньте відео нижче від Science Insider, щоб побачити, наскільки чиста вода в блакитній дірі. Також ви дізнаєтеся багато цікавого про Велику блакитну діру та роботи вчених.

Це відео дасть вам деяку інформацію про історію Великої блакитної діри. Заслуга на Science Insider

Ефект тиску води і кришталево чистої води в блакитних дірах

Але кришталево чиста вода також є причиною смертей багатьох дайверів у Блакитній дірі Дахаба.

В основному, в цій блакитній дірі ви побачите арку під собою, коли досягнете глибини близько 40 метрів. З іншого боку цієї арки під водою виходить яскраве світло. Відразу ваш мозок обманює відстань між вами та аркою. Вода в Блакитній дірі Дахаба також дуже прозора, і ви думаєте, що можете досягти арки на плавниках. Але це не так! Насправді арка знаходиться за 30 метрів від вас!

Проблема в тому, що на цій глибині ви можете відчути вплив тиску води навколо себе. Ви навіть можете зіткнутися з азотним наркозом, однією з головних причин смерті дайверів. Вплив тиску води змінює процес прийняття рішень. Якщо ви починаєте панікувати, ви можете прийняти неправильне рішення і спробувати дістатися до арки замість того, щоб дивитися вгору і усвідомлювати, наскільки ви глибоко занурилися.

На щастя, Велика блакитна діра Белізу не має скельних утворень, як арка. Однак вас так само можна обдурити! Тому будьте обережні з дистанцією. Завжди будь у своїх межах. Розширюйте свої межі, лише якщо вас оточують досвідчені дайвери, які готові допомогти вам у будь-який момент занурення.

Ось чому прозорість води небезпечна під час підводного плавання. Відстань стає важко оцінити. А вплив тиску води також змінює вашу оцінку відстані, ускладнюючи загальний процес.

Чи є акула у Великій блакитній дірі?

У 2018 році команда вчених хотіла створити 3D-карту Великої блакитної діри Белізу за допомогою невеликого підводного човна. Під час висадки на дно Великої блакитної діри вони знайшли багато різних видів. Але чи знайшли вони акулу? Ось про що ми зараз і поговоримо. Чи є акула у Великій блакитній дірі?

У Великій блакитній дірі живуть три види акул:

  • Бичача акула
  • Карибська рифова акула
  • Акула-молот

Звичайно, важливо пам’ятати, що акули рідко нападають на людей. Я класифікував причини, чому Велика блакитна діра є найнебезпечнішою до найменш небезпечної.

Навіть якщо ви зіткнетеся з акулою, ймовірність її нападу на вас менше. Але все ж ризик присутній, ви можете побачити у відео нижче!

Це напад на велику блакитну акулу в Белізі. Бачите, водолази не постраждають. Кредит Psycher

Ми не можемо сказати, що це відео є нападом акули, за назвою відео має бути клацання. Це більше схоже на зустріч з акулою. Однак все може піти не так, якщо дайвери не будуть спокійні. Хоча кількість нападів акул у всьому світі відносно невелика, це все ще є предметом розгляду.

І якщо ви абсолютно боїтеся акул, було б соромно зустрітися з кимось, тому що ви можете мати проблеми зі збереженням миру. Це може зіпсувати ваш досвід, навіть підштовхнути вас до помилок, що є першим ризиком під час підводного плавання.

Однак я сподіваюся, що ця стаття була корисною, і тепер ви знаєте більше про ризики підводного плавання у Великій Блакитній дірі та Блакитній дірі загалом. Знову ж таки, якщо ви можете подивитися документальний фільм про Блакитну діру Дахаба, мені це сподобається, тому що я думаю, що це найкращий спосіб запобігти більшій кількості нещасних випадків підводного плавання.

Якщо ви хочете дізнатися більше про інші місця в світі, ви повинні прочитати інші статті, наприклад, про життя на піску або про забруднення озера Атітлан в Гватемалі. На жаль, наразі немає інших статей про підводне плавання, але в майбутньому їх може бути більше! Дайте мені знати в розділі коментарів нижче, які статті ви б хотіли, щоб я написав про підводне плавання.

Пост Чому великі блакитні діри такі небезпечні? Вперше з’явився на Roots Traveler.

Leave a Reply

Your email address will not be published.