Чи потрібен кисень, щоб піднятися на Кіліманджаро?

Погодьтеся, піднятися на Кіліманджаро – завдання не з легких. Фінішуючи на висоті 19 340 футів (5 895 м), найвища окремо стояча гора в світі підштовхнула альпіністів до своїх можливостей. Останній зазвичай страждає на висотну хворобу при досягненні вершини. Але все ж більшість альпіністів піднімаються на Кіліманджаро без кисню. Отже, чи потрібен кисень, щоб піднятися на Кіліманджаро?

Незважаючи на те, що під час сходження у вас може виникнути висотна хвороба, Кіліманджаро не потребує кисню для підйому. Насправді, гіди, які у вас є, готові до будь-якої ситуації, і в них є всі інструменти, необхідні, щоб врятувати вас у разі небезпеки. Крім того, надходження кисню може загрожувати вашому здоров’ю.

Наскільки важко піднятися на Кіліманджаро?

Як згадувалося раніше, Кіліманджаро є найвищою горою в світі. Це означає, що збільшення висоти відбувається дуже швидко. Ви досягнете вершини з рівня моря приблизно за 10 днів.

Наприклад, якщо ви хочете піднятися на Гімалаї, це зовсім інше. Насправді, коли ви приземляєтеся в аеропорту Непалу, ви вже знаходитесь значно над рівнем моря, і ваше тіло пристосується до того, як ви сідете на борт.

Для Кіліманджаро ваш організм повинен належним чином адаптуватися під час походу. По суті, ви підштовхуєте своє тіло до його меж під час ходьби і в той же час опускаєте його межі. Це є причиною висотної хвороби.

Що мені робити, щоб було легше піднятися на Кіліманджаро?

Наразі ви читали, що лазіти було важко, а кисень не потрібен. Це трохи суперечливо, чи не так? Насправді це не так, тому що є інші способи полегшити сходження.

Ці поради допоможуть вам досягти вершини, залишаючись у безпеці Тому що, як я поясню пізніше, постачання киснем може бути небезпечним для вас. Ось список речей, які ви можете зробити, щоб полегшити підйом.

  • Відповідно до того, як сісти в потяг
  • Виберіть довгий шлях
  • Замовте поїздку з гідом і перевізником
  • Під час сходження керуйте своїми зусиллями
  • Візьміть відповідне обладнання, щоб добре спати

Відповідно до того, як сісти в потяг

Тренування – це важлива діяльність, яку ви можете зробити перед сходженням.

Принаймні за 2-3 місяці до початку туру необхідно розпочати загальну фізичну підготовку. У горах витривалість найголовніше. Вам доведеться багато ходити пішки, носити з собою рюкзак, і вам не вистачає кисню.

Тому ми регулюємо роботу серцево-судинної та дихальної систем. Біг – найкращий спосіб тренувати своє тіло. Тренуйтеся по 1 годині принаймні двічі на тиждень. Не потрібно встановлювати рекорди, просто бігайте. Найкраще вибрати місце, куди можна за бажанням піднятися і приземлитися.

Хороший спосіб тренуватися – бігові перерви. За 30 хвилин бігаємо 150 метрів Бігаємо на повну силу і наступні 150-200 метрів на повільній швидкості.

Також важливо тренуватися з рюкзаком. Збільшуйте його вагу, одночасно зміцнюючи своє тіло. Почніть з легкого бігу, дозвольте організму звикнути до навантаження і тільки потім починайте робити перерви. Також корисно один-два рази на місяць ходити по кілька годин.

Щоб отримати доступ до підйому, вам потрібна страховка для походу на всю подорож. Більшість організаторів походів можуть зробити це за вас. Однак ви повинні заздалегідь переконатися, що це так.

Виберіть довгий шлях

Ось усі маршрути, якими можна піднятися на Кіліманджаро. Як бачите, їх дуже багато. Картинки зНецивілізована пригода в Танзанії.

Як було сказано раніше, під час сходження ви відчуєте нестачу кисню. Ваше тіло буде мати проблеми з пошуком всього кисню. Однак з часом організм адаптується.

У деяких людей організм адаптується дуже швидко (за добу). Для інших на адаптацію може знадобитися кілька днів. Отже, чим довше корінь, чим повільніше ви набираєте зріст, тим краще ваше тіло зможе адаптуватися.

На всіх альпіністах і маршрутах успішність сходження на Кіліманджаро становить 65%.

Ця інформація неймовірно потужна. По суті, це означає, що якщо ви піднятися на Кіліманджаро з двома друзями, один з них зазнає невдачі (або ви зазнаєте невдачі). Проте по всіх цих маршрутах!

Успіх більш повільного маршруту набагато більший. 7-денний маршрут Macham має 55% успіху, що набагато нижче, ніж 9-денний маршрут Lemosho Western-Breach, який має показник успішності понад 95%.

Це майже пропорційне співвідношення: чим довший маршрут, тим вищий відсоток успіху.

Замовте поїздку з гідом і перевізником

Цей пункт є підказкою, але не зобов’язанням. На Кіліманджаро не дозволяється підніматися самостійно. З 1991 року уряд Танзанії змінив свою політику. Усі мандрівники тепер повинні мати офіційного гіда.

Проте є багато пропозицій щодо походу на Кіліманджаро. Ви знайдете дуже дорогі варіанти, а також дешеві варіанти. Нелегко знати, який з них взяти. Найкраще запрограмувати телефонні дзвінки з різними компаніями, які ви розглядаєте.

Якщо ви все ще не можете знайти компанію, з якою ви хочете піднятися на Кіліманджаро, у мене є для вас кілька рекомендацій. Ви можете покататися з Savage Tanzania Adventure, Kilimanjaro Destinations або Kiliwarriors. Є й інші варіанти, але ці три компанії більш серйозні.

Kilivariors та Axe Ventures запрошують кількох крутих трекерів піднятися на Кіліманджаро та зняти на відео своє сходження. Вони запросили як Крейга Адамса, так і Еріка Конвера. Можливо, буде гарною ідеєю переглянути ці відео. Фактично, Крейг Адамс не зміг піднятися і був видалений. Ерік Конвер, з іншого боку, досягає успіху.

Крейгу Адамсу не вдається піднятися на гору Кіліманджаро
Ерік Конвер піднімається на гору Кіліманджаро

Це сталося через вибір маршруту. Крейг, ймовірно, був занадто оптимістичним щодо збільшення висоти і не розумів складності підйому. Ерік вибрав довгу дорогу за кілька днів до підйому. Можливо, саме це допомогло йому досягти вершини.

Під час сходження керуйте своїми зусиллями

Гід обов’язково дасть вам усі інструкції під час сходження. Вони будуть робити регулярні перерви, щоб випити, відпочити та розслабитися. Однак ви також можете зіграти свою роль в управлінні своїми зусиллями.

Дихайте глибоко і регулярно під час ходьби. Не перевтомлюйтеся. Перевізники будуть носити припаси для їжі під час підйому, але вони не будуть носити ваші сумки. Тому ви повинні зробити його максимально легким.

Якщо ви хочете більше інформації про сходження на Кіліманджаро, я написав ще одну статтю на цю тему. Всередині я глибше вникаю в усе, що вам потрібно зробити, перш ніж піднятися.

Від віз до вакцин і правил безпеки, було б розумно прочитати це перед поїздкою до Танзанії. Ось посилання, щоб прочитати статтю про сходження на Кіліманджаро.

Візьміть відповідне обладнання, щоб добре спати

Але зробити свою сумку максимально легкою не так-то просто! Насправді для цього підйому потрібно взяти з собою багато різного одягу. Через коливання температури ви відчуєте, що вам доведеться брати з собою як літній, так і зимовий одяг.

На початку підйому температура підвищиться (близько 30 градусів). Вище вона може досягати -30 градусів. Тому організатори турів люблять говорити «температура від 30 до -30 градусів». Це цілком вірно. Якщо ви бачили відео Еріка та Крейга, ви, напевно, бачили еволюцію одягу під час сходження.

Крім того, оскільки ви хочете бути в найкращому настрої для підйому цілий день, вам потрібно добре спати. Обов’язково візьміть із собою все необхідне для повноцінного сну. Маску для обличчя та беруші можна тримати в сумці. Вони не займають багато місця і можуть зберегти ваш сон.

Чи небезпечний запас кисню для сходження на Кіліманджаро?

Кисень майже необхідний для таких гір, як Еверест. 97,1% туристів, які хочуть піднятися на вершину світу, використовують кисень для підйому. Однак для Кіліманджаро я згадував, що кисень не потрібен. Ось графік, який допоможе нам зрозуміти вплив висоти на наше тіло.

На графіку показано вплив висоти на наше тіло

Звісно, ​​ефект не для всіх однаковий. Деякі туристи відчувають лише нестачу кисню, інші насправді відчувають симптоми, названі на цьому графіку.

Чому ризиковано постачати кисень для підйому на Кіліманджаро?

Оскільки 97,1% альпіністів використовують кисень для лазіння, можна з упевненістю запитати, чи може тримати щось небезпечне для Кіліманджаро. В основному ризик полягає в тому, що кисень допоможе вам позбутися від нудоти і головного болю, але він також маскує вплив висоти на ваше тіло.

Насправді ви відчуєте себе набагато сильніше, ніж є. Це наражає вас на небезпеку, тому що ви будете штовхати своє тіло сильніше, ніж слід, і швидко зрозумієте, що ви в поганій формі.

Звичайно, якщо ви потихеньку починаєте відчувати головний біль, то це цілком нормально і є способи допомогти вам. Гід подбає про вас, і ви будете в 100% безпеці. За потреби вас можуть видалити.

Однак ситуація набагато нагальніша, якщо раптово переривається подача кисню. Доктор Пітер Хакетт, виконавчий директор Інституту висотної медицини та засновник Товариства медицини дикої природи (серед іншого), описав у своїй книзі небезпеку.Гірська хвороба: профілактика, розпізнавання та лікування:

«Найчастіше людину з набряком легенів на такій великій висоті лікували лише киснем, а не спадковим, і набряк мозку посилився протягом наступних 8-12 годин». [illness] А інше не дуже важливо, тому що вони означають те саме: смерть може бути лише за кілька годин і вказано негайні дії».

У цьому випадку Хакет рекомендує «три правила лікування: 1) потомство, 2) потомство, 3) потомство!» Він згадує, що саме тоді слід вводити кисень – не раніше.

У своїй книзі доктор Пітер Хакетт, виконавчий директор Інституту гірської медицини та засновник Товариства медицини дикої природи (серед іншого)Гірська хвороба: профілактика, розпізнавання та лікування. Цитати, знайдені в Thomson Treks.

Сподіваюся, я відповів на всі ваші запитання в цій статті. Якщо ні, ви можете повідомити мене в розділі коментарів або безпосередньо по електронній пошті. Я буду радий надати вам усі необхідні деталі.

До зустрічі в будь-якій точці світу!

Після Кіліманджаро потрібен кисень для їзди? Вперше з’явився на Roots Traveler.

Leave a Reply

Your email address will not be published.