Чи легко піднятися на Бен-Невіс?

Відчуття, що у нас «закінчився бензин» емоційно. Якщо ви перебуваєте в такому менталітеті, то, ймовірно, захочете піднятися на вершину Великобританії та піднятися на Бен-Невіс. Насправді цей древній вулкан має висоту 1345 метрів (4413 футів у висоту), що робить його найвищою горою, тоді Бен МакДуй, він закінчується на твердих 1309 метрах. Бен Невіс виглядає як важке випробування як для любителів, так і для альпіністів. Ця стаття розповість вам усе, що вам потрібно знати про рівень, необхідний для підйому на Бен-Невіс. Отже, чи легко піднятися на Бен-Невіс?

Піднятися на Бен-Невіс відносно легко, якщо влітку йти по туристичному тротуару. Щоб піднятися на вершину, потрібно близько 4 годин, а пізніше – спуску. Однак, якщо ви вирішили піднятися на Бен-Невіс іншим маршрутом, слід враховувати деякі моменти. Ця стаття про: Допоможе вибрати маршрут, спланувати подорож і піднятися на вершину Бен-Невіса.

Такий вид можна отримати під час сходження на вершину Бен-Невіса. Фото Роуен Меннінг.

Як піднятися на Бен-Невіс?

Чи потрібно йти по маршруту?

Піднятися на гору не кожен може зробити. Запитувати себе про свою фізичну форму та чи готові ви відвідати саміт Бен-Невіса — цілком нормально. Як згадувалося раніше, на Бен-Невісі є досить легка пішохідна стежка, яку називають «туристичною стежкою». Якщо ви візьмете його влітку і виберете сонячний день (будьте обережні, ця остання точка в Шотландії не така проста!), у вас не буде проблем. Для цього шляху не потрібні спеціальні рівні. Проте я вже згадував, що є ще кілька маршрутів. Деякі з них є більш складними, ніж інші. Після деяких досліджень я знайшов неймовірну таблицю від Walk Up Ben Nevis, яка яскраво підсумувала кожен маршрут, включаючи початкову точку та відстань кожного маршруту.

Назва маршруту Початок Відстань Підйом При ходьбі
Через Бен Невіс Гірська доріжка Центр відвідувачів Глен Невіс 17 км 1370 м 8 годин
Бен Невіс через Гленна Невіса в CMD Array Центр відвідувачів Глен Невіс 19,8 км 1800 м 8-10 годин
Бен Невіс – автостоянка North Face через CMD Array Автостоянка North Face 18 км 1500 м 8-10 годин
Бен-Невіс через кукурудзу, дорогий південь Автостоянка Лоуер Стіл Фолс 6,8 км 1200 м 8 годин
Хвостовий маршрут Автостоянка North Face 16 км 1300 м 10-12 годин
Бен Невіс через CMD East Ridge Автостоянка Верхнього Стального водоспаду 19 км 1430 м 8 годин
Ця таблиця взята з прогулянки по Бен-Невісу та містить усі деталі про маршрут до Бен-Невіса.

Зі всіх цих варіантів вибрати маршрут не так вже й легко, визнаю. Тому я додам деякі деталі. По-перше, на столі є відео туристичного шляху, який називається «Гірська доріжка». Це допоможе вам зрозуміти складність лазіння.

Як ви можете побачити на відео, погодні умови в Шотландії можуть бути трохи дивними і зробити сходження менш приємним. Переконайтеся, що вибрали правильну дату.

На який рівень потрібно піднятися Бену Невісу?

Попереднє відео показує вам туристичну стежку, яку так називають через кількість людей, які її проходять. Його так не називають, тому що він дуже простий. Насправді, навіть якщо я скажу у вступі, що досягти піку було відносно легко, базовий рівень фізичної підготовки все одно потрібен. Ви повинні час від часу ходити і мати впевненість, щоб піднятися на вершину. Вам не потрібно боятися висоти, тому що, коли ви досягнете вершини, відкриваються вражаючі краєвиди.

Якщо ви не будете належним чином підготовлені та не зрозумієте пов’язані з цим ризики, ви не зможете піднятися на гору, і вам не доведеться чудово проводити час!

Елі Вікс, мандрівник, який піднявся на Бен-Невіс

Де спати до і після підйому?

Оскільки погодні умови можуть зіпсувати ваше сходження, розумно залишитися в околицях Бен-Невісу на кілька днів і піднятися туди, якщо погода гарна. Для сну у вас є два основних варіанти: ви можете спати у Форт-Вільям або Глен-Кой. Останнє — невелике село, де Форт Вільям — невелике містечко. Якщо ви хочете купити продукти, а може бути і спеціальне спорядження для сходження на Бен-Невіс, краще переночувати у Форт-Вільям. Однак, якщо ви вже готові і просто хочете насолоджуватися Бен-Невісом, сон у Глен-Кой може бути незабутнім.

Коли я піднімусь на Бен-Невіс?

Важливе питання, на яке потрібно відповісти під час сходження. Чи безпечно підніматися взимку? Влітку занадто жарко? Я відповім на всі ці запитання. Як любителю мандрівників, вам найкраще досягти вершини в літні місяці. Насправді, температура падає дуже швидко, коли ви піднімаєтеся, і вони можуть опускатися навіть нижче нуля градусів вище! Ви, ймовірно, також побачите сніг на Бен-Невісі.

Крім того, якщо ви захочете піднятися на Бен-Невіс в літні місяці, ви зіткнетеся з багатьма іншими мандрівниками, які допоможуть вам не втратити шлях. Загалом шлях добре спрямований, але, як ви бачили раніше, є кілька маршрутів, тому ви можете вибрати неправильний за раз.

Нарешті, якщо ви прийшли сюди заради виклику, ви можете спробувати сходження на Бен-Невіс взимку. Однак, якщо ви виберете цей варіант, попереджаю: це не для всіх! Оскільки цифра коштує тисячі слів, я покажу вам відео людей, які піднімаються на Бен-Невіс в зимові місяці, щоб показати, якого типу сходження ви очікуєте, якщо виберете зимові місяці.

Рисова печера з журналу Trail Magazine пояснює вам перешкоди на шляху зимового сходження на Бен-Невіс.

Це відео було знято на найскладнішому маршруті сходження на Бен-Невіс. Але все-таки ви можете побачити одяг, який носять ці люди: взимку погода екстремальна! Якщо ви хочете прочитати історію Бена Фроста, який піднявся на Бен-Невіс в зимові місяці, ви можете прочитати мою статтю про це.

Сподіваюся, ця стаття була вам у будь-якому випадку корисною, і ви знаєте, що Бен-Невіс має всю інформацію, необхідну для планування подорожі по Шотландії.

Чи легко піднятися на пост Бен-Невіс? Вперше з’явився на Roots Traveler.

Leave a Reply

Your email address will not be published.