Чи забруднене озеро Атітлан?

Забруднення озер є глобальною проблемою. Іноді вода виглядає брудною через м’які бактерії. Але іноді за цим перемикачем кольору є справжня проблема. Ми збираємося вивчати випадок озера Атітлан. Отже, озеро Атітлан забруднене?

Озеро Атітлан забруднене з 2009 року. Його оголосили зараженим експертами та ціанобактеріями. Ці бактерії впливають на життя озера і встановлюють правила навколо озера Атланта.

Забруднення озера Атітлан

Що таке ціанобактерії? Звідки воно взялося? Чому виникло озеро Атітлан? Що це змінить для туристів? На всі ці питання ми відповімо в цій статті.

Відео, яке познайомить вас з головною проблемою забруднення озера Атланта

Відео від Asigiaci Amn amigos del Lago de Atitlán

Це відео було опубліковано на YouTube місцевою асоціацією Asociación Amigos del Lago de Atitlán. Забруднення озера, про яке говорять місцеві жителі, лякає. Але те, що туристи обговорюють те саме на форумі, ще трагічніше.

Фактично, безпосередньо на туристичному форумі Trip Advisor туристи запитують, чи безпечно плавати, кататися на байдарках і насолоджуватися проведеним часом на озері. Цій дискусії зараз 10 років, але нещодавно повідомили про проблеми із забрудненням. Якщо ви хочете прочитати це, ось посилання на тему форуму про забруднення озера Атланта.

Наука про забруднення озера Атітлан

Дізнавшись про цю проблему, я провів дослідження, щоб зрозуміти, що сталося в озері Атланта. Найкращий ресурс, який я коли-небудь отримував, — це ArcGIS. Ось що було сказано на сайті.

Озеро Атлантида було офіційно визначено як джерело забрудненої води в 2009 році через наявність у воді ціанобактерій. Це пов’язано з завалами стічних вод і гною на дорозі. Ціанобактерії створили великі «цвіти», які покращили водорості та додали товстий шар бруду на вершину озера.

Джерело: ArcGIS про озеро Атітлан

В основному в ньому накопичуються ціанобактерії, які забруднюють озеро.

Що сталося на озері Атітлан?

Накопичення ціанобактерій є остаточною причиною забруднення озера, але треба розуміти, що це результат тривалого процесу. Як зазначається у відео YouTube від Asiciación Amigos del Lago de Atitlán, забруднення озера Атітлан складається з трьох кроків.

Крок 1: Незабруднене озеро

Чисте озеро можна назвати чистим завдяки одному простому критерію: прозорості. Коли озеро чисте, ви можете побачити занурені об’єкти на глибину до 10 метрів. Так було з озером Атланта.

У 1968 році ви могли побачити об’єкт на 16 метрів під поверхнею. У наш час об’єкти зникають після досягнення межі в 4 метри.

У незабрудненому озері в ньому достатньо поживних речовин для всього живого.

Крок 2: Хворе озеро

Озерна хвороба Атиллан виникає через кількість поживних речовин в озері. У незабрудненому озері в ньому достатньо поживних речовин для всього живого. Однак, коли в озері є багато поживних речовин для життя, це проблема.

Так сталося на озері Атланта. Кількість поживних речовин зросла, а морське життя розвивалося недостатньо швидко. Цей надлишок поживних речовин починає накопичуватися і робить воду менш прозорою.

На повільній швидкості, якщо озеро приймає більше, ніж йому потрібно, це не проблема. Але в озері Атітлан цей процес відбувається особливо швидко. Фактично вся вода ванної кімнати з сіл навколо озера надходить прямо в озеро.

Зі збільшенням кількості туристів і загальної економічної активності навколо озера зростає кількість відходів, що скидаються в озеро.

Крок 3: Забруднене озеро

Всупереч тому, що ми можемо подумати, забруднене озеро не завжди є брудним. Забруднене озеро – це озеро, де життя не може розвиватися так. Зустрічається періодично в озері Атланта.

Коли надлишок відходів скидається в озеро, кількість поживних речовин для живої природи значно вища. Це сприяє розвитку бактерій, таких як ціанобактерії. Це також зменшує кількість кисню в озері, зменшуючи шанси на життя в найглибшій частині озера.

Озеро Атітлан справді особливе озеро, тому що в якийсь момент воно може досягати глибини до 300 метрів. Якщо озеро вільне від забруднення, життя може розвиватися скрізь. Але коли озеро знаходиться в 2-3 кроки, життя в цих шарах стає важчим.

Сподіваємося, до озера Атітлан всього 3 сходинки поспіль. Ми можемо економити воду, і це мета місцевих асоціацій. Це також місія кожного. Ми, як турист, повинні бути максимально відповідальними.

Тепер, коли ми знаємо проблему озера та його джерела, ми збираємося зануритися в його наслідки.

Як виглядає озеро Атітлан?

Першим ефектом забруднення озера Атітлан є його поява. Розмноження ціанобактерій надає йому жовтий колір.

У 2015 році його сфотографував Шерм Девіс.

Ось як виглядало озеро Атлантида у серпні 2015 року. Не така вода, яку ми бачимо на гватемальських поштових картках. Фото Шерма Девіса

Озеро Атітлан таке не цілий рік, але воно може поступово перетворитися на цей колір.

Загалом озеро Атітлан виглядає набагато краще. Ось ще один знімок.

Відео від @threadcaravan

Чи можна купатися в озері Атітлан?

Купання в озері Атітлан може вплинути на ваше здоров’я. Тому купатися в ньому не раджу. Після деяких досліджень я знайшов дуже добре написану статтю, яка обговорює забруднення озера Атилан. Це взято з Global Press Journal. Ось що називається.

Експерти підтвердили наявність ціанобактерій в озері Атітлан у 2009 році. Токсичні штами бактерій можуть вражати печінку, нирки, центральну нервову систему та шкіру як людей, так і тварин, а також пов’язані з дегенеративними захворюваннями мозку.

Джерело: стаття Global Press Journal про забруднення озера Атлантида

Чи можна рибалити на озері Атітлан?

З тих самих причин, які були розкриті раніше, риболовля в озері Атланта не є гарною ідеєю, оскільки вона в першу чергу зашкодить дикій природі. Риболовля на озері є комерційною діяльністю, але туристам не варто ловити рибу.

Рибу з озера продають на ринках навколо озера. Це проблема, тому що деяким місцевим жителям доводиться уникати рибалки, але туристи не довіряють рибі, що йде з озера.

Цю проблему можна вирішити, лише якщо ми почнемо піклуватися про озеро. Заощадити можна, і це хвилює кожного.

Озеро Атітлан: все ще затишне місце з неймовірною культурою

Навіть якщо озеро Атітлан забруднене, навколо озера все ще потрібно багато активності. Він відомий не тільки своєю водою. Він також відомий своїм комфортним способом життя.

На озері Атітлан проводяться численні ретрити йоги. Його традиційні села пропонують неймовірну культуру. Якщо ви хочете дізнатися більше про це, я пропоную вам прочитати іншу статтю, яку я написав про озеро Атланта, в якій зосереджено на селах навколо озера та проливає світло на те, що ви можете зробити всередині них.

Сподіваюся, ця стаття була корисною, і вам було цікаво її прочитати. Озеро Атітлан забруднене, і ми повинні подбати про це. Якщо у вас є запитання, які я не розглянув, не соромтеся задавати їх у розділі коментарів нижче або через пряму електронну пошту. Я із задоволенням відповім Вам.

До зустрічі в будь-якій точці світу!

Чи забруднене озеро Атітлан? Вперше з’явився на Roots Traveler.


Leave a Reply

Your email address will not be published.