Чи вражає пустеля Атакама?

Пустеля Атакама в Чилі – це не те місце, яке ви відвідуєте щодня. Це найсуха пустеля в світі, але в порожнечі цього регіону є на що подивитися. Отже, чи варто відвідати пустелю Атакама?

Пустелю Атакама, безумовно, варто відвідати, враховуючи той факт, що ви можете насолодитися як приголомшливими пейзажами Валле-де-ла-Лунар, так і побачити рідкісні види тварин, такі як вікуна і фламінго. Провести тиждень в Сан-Педро-де-Атакама в січні – найкращий план для відвідування пустелі Атакама.

Що можна побачити в пустелі Атакама?

Пустеля Атакама, пустеля, згадана в її назві. Коли ми думаємо про пустелю, ми уявляємо собі піщану дюну з невеликим оазисом посередині. Ми уявляємо собі орлів і верблюдів. Тому що ми зазвичай думаємо про пустелю Сахара.

Однак пустеля Атакама не має нічого спільного з пустелею Сахара. Єдина схожість між пустелею Сахара і пустелею Атакама полягає в тому, що це пустелі.

Дійсно, згідно з Вікіпедією, «пустеля — це безплідна ділянка ландшафту, де випадає мало опадів, і, як наслідок, середовище проживання є ворожим для рослинного та тваринного світу».

Пустеля Атакама, безумовно, сухе місце, майже без опадів. Життєві ситуації непрості, але можливі. Про цей клімат і найкращий час для відвідування пустелі Атакама я розповім вам пізніше в цій статті.

Поки що дозвольте мені розповісти вам, що ви можете побачити в пустелі Атакама.

Сан-Педро-де-Атакама

Сан-Педро-де-Атакама — столиця пустелі Атакама. Це, безумовно, найкраще місце для проживання, якщо ви хочете поїхати в пустелю. Саме місто чудове, і вам сподобається гуляти по вулиці. Ви зможете побачити собор і традиційний будинок Adobe.

Церква Сан-Педро-де-Атакама побудована на основі Adobe. Фото з Pal Ultra

Уламки шахти

Історично пустеля Атакама була місцем, яке використовували заради своїх ресурсів. Звідкись у пустелі з’являться уламки. Це результат гірничодобувної історії, яка відбулася до історії людства.

Будівля старої фабрики в Хамберстоуні, покинутому містечку в Чилі
Будівля старої фабрики в Хамберстоуні, покинутому містечку в Чилі. Картинки з Вікіпедії

Традиційне село

З Сан-Педро-де-Атакама ви можете їхати автомобілем і відвідати традиційні села цього району.

Каспана — село в цьому районі. Це невеликий оазис, який показує, що оазис існує не тільки в пустелі Сахара.

Чіу-Чіу – ще одне село, де ви можете відвідати цей район.

Традиційне село з теракотовими будинками
Каспана — традиційне село поблизу Сан-Педро-де-Атакама в Чилі. Картинки з Вікіпедії

Якщо ви хочете дізнатися більше про села в цьому районі та пустелі Атакама в цілому, я рекомендую прочитати іншу статтю, яку я написав на цю тему.

Валле-де-ла-Луна

Пустеля Атакама відома не лише своїми селами та людськими будівлями. Справді, природа також зробила неймовірну роботу, щоб зробити пустелю Атакама прекрасним місцем.

Щоб зрозуміти, що я маю на увазі в попередньому абзаці, все, що вам потрібно зробити, це відправитися в «Долину Місяця» в Валле-де-ла-Луна і насолодитися приголомшливими краєвидами.

Пейзажна фотографія скелі гори
Валле-де-ла-Луна, Сан-Педро-де-Атакама, Місячна долина в Чилі. Фото з Vinicius Henrik Photography

Який найкращий сезон для відвідування пустелі Атакама?

Коли я шукав інформацію про найкращий сезон для відвідування пустелі Атакама, мене відволікала одна проста річ: я приїхав з Франції, а літо з червня по вересень.

Однак у пустелі Атакама літо триває з грудня по лютий, і це найкращий сезон для відвідування пустелі Атакама.

Щоб зрозуміти чому, я знайшов середню температуру, кількість опадів і вологість протягом року. Ця інформація надходить з погоди та клімату. Зокрема, йдеться про погодні умови в регіоні Антофагаста.

Середня температура в пустелі Атакама

Середня температура-Атакама-пустеля
Як бачимо, у червні та липні температура може опускатися нижче 0 градусів. Картинки з погоди та клімату.

Подивившись на цей графік, ви, напевно, погоджуєтеся, що температура не така вже й висока. Насправді вони не перевищують 30 градусів, що приємно бачити.

Насправді, холодна погода може стати проблемою взимку. У червні та липні температура може опускатися нижче 0 градусів. Тож поїхати в пустелю Атакама в січні звучить як чудова ідея.

Щомісячна кількість опадів у пустелі Атакама

Середній-Дощ-Чілі-Атакама-пустеля
У лютому в пустелі Атакама йде дощ, але не так багато. Картинки з Погода і клімат.

Коли ви подивитеся на цей графік, ви спершу скажете: «Вау, мені справді слід було уникати лютого місяця». Насправді 15 мм – це взагалі нічого такого.

Середня вологість повітря в пустелі Атакама

Середня-відносна-вологість-Атакама-пустеля
Вологі місяці – це коли йде дощ, а місяці після нього йдуть дощі Картинки з Погода і клімат.

Подивившись на ці три графіки, можна сміливо сказати, що січень — гарний час для відвідування пустелі Атакама. У всьому Чилі літо. Погода ідеальна для піших прогулянок.

3 причини, чому вам варто відправитися в пустелю Атакама

Пустеля Атакама варто відвідати з багатьох причин. Під час свого дослідження я знайшов статтю про 12 причин, чому варто відвідати пустелю Атакама.

Прочитавши це, я справді виділився з трьох причин. Ось вони.

Фауна

Пустеля Атакама повна різноманітних видів, які можна побачити. По-перше, ви можете побачити фламінго в декількох фунтах води.

Два фламінго отримують їжу на воді
Два фламінго в Салар-де-Атакама, Чилі. Фото Томаса Гріггса

Потім ви також можете побачити Вікунаса, верблюда, який живе в цій місцевості.

Величезний порожній простір

Відвідування пустелі – це завжди цікавий досвід. Це, безумовно, допомагає зрозуміти, наскільки ми низькі. Люди ніщо в порівнянні з природою, і відвідування пустелі Атакама допоможе вам відступити і усвідомити нашу крихкість.

Усвідомлення цього може вплинути на вас і допомогти вам поважати планету, на якій ми живемо.

Нічне небо

Зрештою, пустеля Атакама — чудове місце для їх спостереження. Насправді, це одне з найкращих місць у світі, де це можна зробити. Тож у районі є кілька центрів спостереження. Як туристу, приємно мати можливість насолоджуватися таким нічним небом.

Сподіваюся, ця стаття була корисною, і вам було цікаво її прочитати. Якщо ви хочете дізнатися більше про пустелю Атакама, ви можете надіслати мені електронний лист або поставити своє запитання в розділі коментарів нижче.

До зустрічі в будь-якій точці світу!

Чи пустеля після Атакама вражає? Вперше з’явився на Roots Traveler.

Leave a Reply

Your email address will not be published.