Етрета: своїм досвідом поділився громадянин Франції

Етрета – один з найкрасивіших ландшафтів Франції. Захоплюючі скелі в холодних водах Ла-Маншу створюють драматичну атмосферу.

Білі пагорби Етрета. Якщо ви живете у Великобританії, це може нагадати вам Білі скелі Дувра. Фото з @angieeando

Анжелік поділилася досвідом з Etratat

Етрета Нормандія, як відомо, є одним з найбільш знакових місць! Я завжди був у Руані, але як би дивно це не було, я ніколи не був у Етраті. Я завжди люблю подорожувати, і, звичайно, люблю відкривати нові країни та культури. Але з Ковідом усі кордони були закриті, і уряд не зміг їх знову відкрити після завершення карантину. Отже, це стала гарною можливістю перестати йти далі і почати відкривати те, що нас оточує. Оскільки ми ще не працювали і погода була справді гарна; Ми вирішили почати нашу подорож з Етрета, тому що я там ніколи не був.

Всього за годину їзди від Руана ми прибули до Етре опівдні. Коли карантин щойно закінчився, людей було не так багато. Це дало нам можливість спокійно насолоджуватися містом і пейзажами. Ми почали наш день з пікніка на пагорбі з ідеальним видом на місто Етратат. Потім ми пройшли через Південну скелю, який прекрасний вид. Це така чудова прогулянка. Насправді ми багато йшли пішки, тож коли ми повернулися до міста, ми залишилися на пляжі, гуляли у воді, насолоджуючись краєвидом. Ми не ходили в гори на північ від Ітратату, але обов’язково повернемося і почнемо з цієї частини міста.

Я був вражений розмірами міста. Я думав, що це було трохи великим, але це приємний сюрприз! Це маленьке містечко з великою кількістю краси. Я думаю, що влітку тут може бути дуже людно, тому, якщо ви хочете насолодитися, я пропоную вам прийти раніше, але я думаю, що найкращий час для насолоди – це весна або рання осінь (приблизно з вересня-жовтня). Занадто жарко і не надто людно. Я радий, що нарешті побував у Етреті, це так красиво, як на картинці.

Анжеліка про Етрета

Якщо ви хочете дізнатися більше про спосіб життя Анжеліки, я б рекомендував вам відвідати її веб-сайт (де вона говорить французькою – про подорожі та спосіб життя) або її сторінку в Instagram, де вона ділиться своїми поглядами на французький спосіб життя.

Як дістатися до Скелі Етрета

Місто Етратат знаходиться в неймовірних скелях. Якщо ви хочете побачити ці гори, краще припаркуватися в місті. Деякі автостоянки безкоштовні, інші ні. Місце дуже людно, тому, якщо ви не хочете витрачати багато часу, подумайте про паркування. Не хвилюйтеся, я дам вам поради, як повернути ваші гроші, уникаючи туристичних ресторанів.

Ви можете використовувати свій GPS або viamichelin.com, щоб отримати час і відстань у дорозі. Місто розташоване на березі моря і має гальковий пляж у канаві, захищеному красивою скелю поруч із бухтою.

Біла арка вкрита зеленими кущами і травою, що падає в море
Якщо ви будете дотримуватися плану походу, який я пропоную вам, це перша арка, яку ви побачите. Він називається La Falice d’Aval. Є ще багато на що озирнутися. Фото Рафаеля Гарсіна.

Етрета – звичайний день

Скелі вражають, але залишатися тут більше доби – це занадто. Тому я поділюся з вами своїм одноденним путівником.

Почніть з South Cliffs вранці

Найкраще дістатися до гір якомога швидше, щоб уникнути скупчення людей. Похід на південь з Етрета. Цей похід від Les Pisseuses de Valaine займе 30 хвилин ходьби. Однак ви, ймовірно, кілька разів зупинитесь, щоб насолодитися краєвидом. Оскільки вам потрібно зробити це двічі, щоб повернутися до міста, це займе близько двох годин. Не хвилюйтеся, поїздка туди й назад тут не нудна, тому що ландшафт не виглядає однаково в тій чи іншій мірі.

Маршрути на Картах Google від Етрета до Ле-Піссез-де-Вален
Ранковий похід найдовший. Це доставить вас з центру Етрета, де ви припаркували свій автомобіль, до Les Pisseuses de Valaine.

Їсти даремно

Тепер має бути обідній час. Якщо ви не голодні, ви можете пропустити цей крок і відразу перейти до наступного. Якщо так, ваша мета – уникати туристичних ресторанів. На жаль, багато туристів їх не впізнають. Ось що я рекомендую. Не заходьте в ресторан, який виглядає «таким французьким». Ціни дивіться в меню за межами ресторану. Якщо їжі більше 20, це трохи дорого. Ви не знайдете багато ресторанів, де це дешево, але високі ціни не завжди означають високу якість. Іноді тихі ресторани можуть бути дуже смачними. Я не називаю вас, бо найкраще побродити мальовничими вуличками і вибрати ту, яка вам до вподоби.

Цього вечора

Після обіду рекомендується відпочити. Ви можете зробити це на пляжі. Це не піщаний пляж, але трохи полежати все одно дуже зручно. Знову ж таки, трохи людно, тому знайти місце десь може бути проблемою.

Якщо ви плануєте залишитися в Етрета на цілий день, ви можете відправитися в гори на північ від міста. Хороший план — зробити вранці туди й назад.

Маршрут на Картах Google від Ла Фалез д'Амон до Етрета
У другій половині дня похід приведе вас з центру до Ла-Фале д’Амонт, на північ від Ітрата.

Однак, якщо ви не були цілий день, ви можете відвідати Гавр, Онфлер і Довіль. Гавр входить до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО завдяки своїй драматичній історії. Це було найбільш зруйноване місто Франції під час Другої світової війни. 80% будівель зруйновано. Однак він був відновлений з використанням нових технологій, і тому зараз він є об’єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, як долина Йосеміті, затока Халонг і Улуру.

Онфлер і Довіль — два дивовижні села у Франції. Я не буду представляти їх вам у цій статті, але ви можете знайти більше інформації про те, що робити в Онфлері та Довілі в цих двох статтях. Ці міста настільки близькі до Іттерату, що було б шкода пропустити їх.

Білі скелі Дувра?

В Англії є кілька пагорбів, схожих на Етратат. Проте арки Етрета – особливість, яку ви більше ніде не знайдете. Ці англійські скелі називають білими скелями Дувра. Я там ніколи не був, але було б цікаво порівняти.

Білі арки, що падають у воду, і білі скелі, що піднімаються з глибокого синього моря
L’Aiguille d’Etretat, стоїть скеля, яка нагадує мені Старого з магазину. Фото від Gautier Salles.

Арка Етрета

Відмінною особливістю цих скель є не їх колір, а зовнішній вигляд. Деякі з них настільки відомі, що мають назви: L’Aiguille d’Etretat, Le Chaudron та багато інших যদি, якщо ви дотримуєтеся мого плану, ви зможете побачити їх усі, тому не потрібно поспішати.

Білі арки лежать у воді, покриті зеленою травою
La Falaise Manneporte є однією з найбільш вражаючих арок Етрета. Фото Антуана Петівілля

Цей тип арки може нагадувати вам пляж Катедрал. Це гарне порівняння, навіть якщо кольори не однакові. Якщо ви переживаєте безлад або проблему у вашому житті, зустріч з вітром Етрату освіжить вашу пам’ять і перезаведе ваш розум.

Буде видно в будь-якій точці світу.

Etretat Post: громадянин Франції поділився своїм досвідом у першому Roots Traveler.


Leave a Reply

Your email address will not be published.